Siste innspurt

Vinteren er på hell. Tradisjonen tro kommer og går den litt her i Trondheim. I går var det bart, i dag er det over femten centimeter pudder på utsida av hybelen. Det plager o-løperne mer enn ski-o-løperne.
Det som er sikkert er at sesongen går mot slutten. Om en halvtime drar jeg til den siste verdenscuprunden for denne sesongen. En liten snartur til Boden i Nord-Sverige. Sammenligna med USA, Ukraina og Kasakhstan blir det for hjemmebane å regne.
Program
- Onsdag 21. mars – Sprint
- Torsdag 22. mars – Stafett
- Fredag 24. mars – Mellom
- Lørdag 25. mars – Finale: Ultralang fellesstart med doble verdenscuppoeng
Jeg ligger på 15. plass sammenlagt, målet er å holde den plassen helt inn. Dessuten hadde jeg et mål om å klare en individuell topp ti plassering før sesongen. Med 11. plass i Kasakhstan som best så langt står dette målet fortsatt.
Jeg beklager at det ikke har blitt så mye blogging i det siste. Hadde håpa å få innlastinga fra GPS-klokka mi til å fungere igjen, men det har jeg ikke fått til. Kanskje blir jeg nødt til å tegne veivalg på gamlemåten? Her er uansett en oppsummering av resultatene i cupen så langt:
Dato | Plass | Land | Løp | Distanse |
---|---|---|---|---|
3 Mar 2012 | 11 | KAZ | World Cup Event 12 |
Middle |
1 Mar 2012 |
14 | KAZ | World Cup Event 11 |
Long Mass Start |
29 Feb 2012 |
13 | KAZ | World Cup Event 10 |
Sprint |
26 Feb 2012 |
20 | UKR | World Cup Event 9, EM |
Long |
23 Feb 2012 |
17 | UKR | World Cup Event 7, EM |
Middle |
22 Feb 2012 |
16 | UKR | World Cup Event 6, EM |
Sprint |
2 Feb 2012 |
22 | USA | World Cup Event 3 |
Middle |
1 Feb 2012 |
16 | USA | World Cup Event 2 |
Sprint |
30 Jan 2012 |
22 | USA | World Cup Event 1 |
Long |